Wakacje, wczasy, apartamenty, noclegi i kwatery w Kotorze

Kotor


Plaże Kotoru

Data: 07 maja 2012 autor: Admin

Plaża w okolicach Risanu

Riwiera Kotorska znajduje się w najgłębszej części Boki Kotorskiej. Jej plaże w niczym nie przypominają długich, piaszczystych plaż tak charakterystycznych dla innych części wybrzeża czarnogórskiego. Riwiera Kotorska oferuje niewielkie, ale za to liczne zatoczki, które posiadają niezwykły urok i oferują wspaniałe krajobrazy. Wiele z nich znajduje się w obrębie prywatnych nieruchomości, zatem turyści często mają możliwość spędzenia wakacji z dostępem do własnej, prywatnej plaży.

————
REKLAMA

Wybierasz się do Torunia i jeszcze nie zaplanowałeś noclegów? Hotele w Toruniu to baza prezentująca najlepsze miejsca noclegowe w tym mieście!

Marzy Ci się wyjątkowy urlop w Chorwacji? Istria to jeden z ciekawszych regionów tego kraju, w którym na pewno nie będziesz się nudzić!

Chciałbyś spędzić wakacje w sposób niezależny, bez konieczności korzystania z pośredników? Przeczytaj artykuł o portalu prezentującym kwatery prywatne niemalże w całej Europie, a także poza nią!

————

Jedną z plaż kotorskich jest plaża Morinj- piaszczysto-kamienista, o długości 1000m i 15m szerokości. Przecina ją kanał morski wchodzący w głąb lądu. Położona jest na cyplu w niewielkiej odległości od źródeł pitnej wody mineralnej, która wykorzystywana jest w okolicznych restauracjach do przygotowywania zarówno potraw, jak i serwowana jako napój.

Kolejną plażą Riwiery Kotorskiej jest położona w okolicy Risanu kamienista plaża o długości 1km i szerokości 10m. Dalej znajduje się plaża Bajova Kula stanowiąca bardzo atrakcyjne i ulubione miejsce na piknik mieszkańców Kotoru. Została nazwana na cześć legendarnego bohatera Bajo Pivljanin. Jest on twórcą zabytkowej wieży położonej na drodze do miejscowości Perast, która stanowiła schronienie podczas bitew. Plaża jest kamienista i ma zaledwie 600m długości. Woda morska w tym miejscu jest niezwykle czysta i przejrzysta. Plażę otaczają drzewa laurowe, które zapewniają wspaniały mikroklimat i zapach w najbliższej okolicy. Miejsce to jest dostępne zarówno z lądu, jak i od morza.

Plaża Orahovac także należy do jednego z bardziej ulubionych miejsc mieszkańców Kotoru. Plaża jest nasłoneczniona przez cały dzień, a woda morska jest krystalicznie czysta. Zlokalizowana jest w pobliżu Kotoru, przy drodze w kierunku miasta Perast. Jest kamienista, ma długość 1000m, a jej znakiem charakterystycznym są kamienne domy wybudowane w bezpośrednim sąsiedztwie wybrzeża, otoczone śródziemnomorską roślinnością.

Do jednych z ciekawszych i piękniejszych plaż, przyciągających zarówno turystów, jak i mieszkańców Zatoki Kotorskiej są takie plaże jak Zukova, Trestno czy Bigova- wszystkie kamieniste, o długości około 200m każda, które zapewniają wspaniały wypoczynek i krystalicznie czystą wodę.


  • Kategorie↑ Do góry