Wakacje, wczasy, apartamenty, noclegi i kwatery w Kotorze

Kotor


Muzeum miasta Perast

Data: 19 marca 2015 autor: Admin

Muzeum Perast

Muzeum Perast mieści się w dawnym pałacu słynnego rodu Bujović. Muzeum opowiada historię żeglarstwa miasta Perast i pozwala zwiedzającym na obejrzenie licznych bezcennych artefaktów z chwalebnej i burzliwej przeszłości tego „gniazda żeglarzy”.
Wśród najciekawszych eksponatów muzeum jest miecz Vuksa Stjepanovicia, pochodzący z końca XIV wieku. Ten inkrustowany klejnotami miecz nosi trzy złocone napisy. Oryginalny portret kapitana Marko Martinovicia, człowieka, który często zatrudniany był do nauczania i rosyjskich książąt i bojarów, dominuje nad centralną salą. Istnieje również portret admirała Matija Zmajevicia, jak również jego miecz z herbową tarczą jego rodziny, a także autoportret słynnego malarza barokowego, Tripo Kokolja, który urodził się w pobliskim Risan.

Oprócz trofeów, tradycyjnych strojów ludowych i innych ozdób, są też modele starych statków w małej skali ale również są tutaj przechowywane archiwa miasta Perast z lat 1441 do 1945. Muzeum Upamiętniające Rodzinę Viskovic, z terenu Luka, jest integralną częścią kolekcji muzeum. Oprócz eksponatów o wielkiej wartości, można tu także znaleźć bogatą bibliotekę z licznymi książkami na temat żeglugi morskiej.

Naprzeciwko miasta Perast znajdują się dwie atrakcyjne wyspy, Gospa od Škrpjela i Sveti Djordje. Kościół pod wezwaniem Matki Bożej zbudowany został na wyspie Gospa od Škrpjela, znajdują się tam obrazy Tripo Kokolja. natomiast na wyspie Sveti Djordje znajduje się opactwo benedyktynów pochodzące z XII wieku.

Terminy otwarcia: od maja do października.
Poza sezonem konieczne jest przygotowanie wizyt grupowych.

Godziny otwarcia:
maj-czerwiec oraz wrzesień-październik: 09:00 – 17:00, niedziele 09:00 – 14:00;
lipiec i sierpień: 09:00 – 19:00, niedziele 09:00 – 19:00.

Opłaty: Dorośli 2,50€; Dzieci 1,50€; Grupy (dziesięć lub więcej osób) 1.50 €.


  • Kategorie↑ Do góry